STAŻE ZA GRANICĄ WSPANIAŁA PRZYSZŁOŚĆ Z MIĘDZYNARODOWYM DOŚWIADCZENIEM ZAWODOWYM kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zdobycia doświadczenia zawodowego ERASMUS + KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE GRUPY SZKOLNE STAŻE ZAGRANICZNE

Staże i praktyki za granicą

Chcesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w wybranej dziedzinie i całkowicie się zanurzyć w innej kulturze oraz udoskonalić swoją wiedzę języków obcych?

Oferujemy staże i praktyki zagraniczne pozwalające skosztować życia i otrzymać doświadczenie zawodowe za granicą. Te staże to wspaniały pomysł, jeśli pragniesz wzbogacić swoje CV, zwiększyć możliwości zawodowe i poszerzyć własne horyzonty. To też bardzo skuteczne rozwiązanie doskonalenia swojej wiedzy języków obcych w sposób całkowicie pogrążający!  Dodatkowe kursy językowe oraz programy społeczne sprawią, że nigdy się nie znudzisz i poznasz mnóstwo nowych ludzi wśród kolegów oraz miejscowych. Oferujemy możliwości rozwojowe w wielu dziedzinach. Zostaniesz przydzielony w zależności od swoich umiejętności zawodowych, a także znajomości języka obcego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pozwól nam zrobić tą ciężką robotę zamiast Ciebie i skorzystaj się z naszego szerokiego doświadczenia i sieci miejsc stażowych, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie
APLIKUJ TERAZ

WYCIECZKI SZKOLNE NA PRAKTYKI I STAŻE

Jeśli jesteś szkolnym koordynatorem chcącym zorganizować wyjazdy stażowe dla swojej szkoły z dofinansowaniem ERASMUS+

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co oferujemy

Oprócz doświadczenia zawodowego, wyjazdy, które oferujemy studentom, mogą zawierać liczne dodatkowe usługi w trakcie odbycia stażu.

Wysokiej jakości staże lub praktyki zawodowe dzięki naszej ogromnej sieci miejsc pracy

Zakwaterowanie i wyżywienie w host rodzinach, apartementach, hostelach lub w hotelu

Kursy językowe w połączeniu z odbyciem stażu w razie potrzeby

Dodatkowy społeczny i kulturowy program

Organizacja podróży (loty oraz transport wewnętrzny)

Profesjonalną pomoc w podpisywaniu Erasmus+ Umowy oraz w dokumentacji pracowniczej

[/section]

PROGRAM ZALEŻY OD TWOICH ZAINTERESOWAŃ I KWALIFIKACJI

program AU PAIR:

Ten program jest skierowany do studentów zagranicznych chcących rozwijać swoje umiejętności językowe i uczestniczyć w wymianie Au Pair dla rodzin za granicą. Wyjazdy w ramach programu zwykle trwają od 6 miesięcy do 1 roku lub więcej.

KLIKNIJ!

STAŻE ZAWODOWE:

Ten program jest skierowany do młodych specjalistów, poszukujących możliwości użyć i udoskonalić swoje umiejętności w obcojęzycznym środowisku. Staże trwają od 4 do 16 tygodni i są przeznaczone dla studentów studiów licencjackich oraz magisterskich w dziedzinie marketingu, podróżowania i turystyki, komunikacji, edukacji, NOG, nauk społecznych oraz opieki zdrowotnej, radia i media, hotelarstwa, gastronomii, finansów i rachunkowości, public relations, reklamy, prawa, handlu międzynarodowego, zasobów ludzkich, IT, komunikacji, media, mody, architektury, inżynierii, sztuki oraz kultury, administracji i sprzedaży detalicznej.

KLIKNIJ!

ogólne praktyki zawodowe:

Ten program jest skierowany do studentów zagranicznych pragnących udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego i zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe w dziedzinach administracji, hotelarstwa lub sprzedaży detalicznej. Wyjazdy na praktyki trwają od 2 do 4 tygodni.

KLIKNIJ!

Aby jaknajbardziej ułatwić proces poszukiwania, abyś nie musiał bezskutecznie spędzać godziny kontaktując się z firmami, stworzyliśmy szeroką sieć kontaktów stażowych w celu zapewnienia Ci odpowiednich możliwości

aplikuj teraz

formularz wniosku o odbycie stażu

Jeśli chcesz, abyśmy znależli dla Ciebie miejsce stażowe, po prostu wypełnij ten wniosek a nadamy Ci wszystkie dostępne możliwości.

Obecnie mamy dostępne możliwości odbycia stażu w całej Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Europie, jak również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii

DATY I CZAS TRWANIA

  • Program stażowy odbywa się przez cały rok
  • Początkowa data to z reguły poniedziałek
  • Czas trwania zależy od wybranej dziedziny i zainteresowań, ale możliwy zakres to od 2 tygodni do 1 roku lub więcej.

czesne i opłaty stażowe

Czesne – Wymagamy opłaty czesnego w wysokości 150 euro, aby mieć pewność, że naprawdę potrzebujesz naszej pomocy. Koszty zostaną zwrócone, jeśli nie znajdziemy miejsca stażowego w wybranej przez Ciebie dziedzinie. Aczkolwiek jeżeli odrzucisz 3 lub więcej oferty, mimo iż należą do obszaru Twoich zainteresowań zawodowych, naleźność czesnego w wysokości 150 euro nie zostanie zwrócona.

Opłaty stażowe – Proszę zwrócić uwagę, iż większość naszych partnerów również wymaga opłaty odbycia stażu, jeśli takie miejsce zostanie przydzielone. Wysokość tych opłat zaczyna się od kwoty 490 euro za cały okres szkolenia.

procedura odbycia stażu

Proces uzyskania miejsca stażowego po przesłaniu formularza wraz z opłatą czesnego w wysokości 150 euro:

1. OCENA. Wraz z naszymi partnerami dokonujemy oceny Twojego wniosku , CV i Listu motywacyjnego

2. DALSZE INFORMACJE  Prześlemy Ci dalsze informacje i listę wszystkich możliwych wydatków w zależności od znalezionych miejsc stażowych spełniających Twoje kryteria. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy nie znajdziemy spełniających Twoje wymogi ofert, czy jesteś gotów/-owa poczekać jeszcze jakiś czas? Damy Ci znać, gdy poszukiwanie skończy się z powodzeniem.

3. ROZMOWA KWALIFIKACYJNA  Za pośrednictwem e-mail możesz również zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do firmy-przyjmującej przez telefon lub Skype. W trakcie rozmowy będą przedstawione szczegółowe informacje o firmie i rodzaju zaoferowanego stażu.

4. CZAS PODEJMOWANIA DECYZJI Gdy rozmowa skończy się powodzeniem, a Ty zostaniesz zadowolony z oferty stażowej, podpisujesz z nami oraz naszym partnerem umowę, by ostatecznie zarezerwować miejsce stażowe. W razie, gdy rozmowa nie kończy się powodzeniem*, zespół TravelEdventures kontynuuje poszukiwanie odpowiedniej firmy w celu odbycia stażu. Po trezch nieudanych próbach kwota czesnego nie zostanie zwrócona.

*proszę zwrócić uwagę, iż nie organizujemy kilka rozmów kwalifikacyjnych jednocześnie do wyboru. Jeśli z poważnego powodu nie satysfakcjonuje Cię jedna firma, zespół Traveledventures będzie kontynuować poszukiwanie odpowiedniej firmy w celu odbycia stażu.

5. POTWIERDZENIE Gdy miejsce stażowe zostaje potwierdzone, a umowa podpisana, wymagane jest dokonanie wszystkich opłat stażowych.

6. ORGANIZACJA PODRÓŻY  Z przyjemnością zorganizujemy zakwaterowanie, kurs językowy/program społeczny oraz loty w obie strony.

7. CERTYFIKAT Po skutecznym zakończeniu stażu, otrzymasz certyfikat potwierdzający jego odbycie, a także referencje firmy-przyjmującej z dokładnym opsianiem wykonywanych działań oraz zdobytych w trakcie stażu umiejętności.

Martwisz się o pieniądze?

Często są możliwości uzyskania dofinansowania na zwój wyjazd, w ramach wsparcia studenckiej mobilności

Staże za granicą to świetny sposób na poszerzenie własnych horyzontów oraz podniesienie szans zawodowych albo nawet zwiększenie początkowego wynagrodzenia w swojej przyszłej pracy. W większości przypadków Twój staż to większą pensję, wspaniałe doświadczenie i uzyskanie kontaktów międzynarodowych w perspektywie długoterminowej.

Są setki stypendiów mogących sfinansować Twoją edukację za granicą. Opróćz powszechnie znanych, zawsze warto poszukać stypendium organizacji lokalnych.Opłaca się zrobić pewne badania przed wyjazdem, ponieważ może Ci to zaoszczędzić dużo pieniędzy!

5 kroków, któe pomogą Ci skutecznie znaleźć dofinansowanie Twojego pobytu za granicą:

Krok 1  Przeczytaj poniższą infornację na temat najpopularniejszych stypendiach

Krok 2  Przeczytaj o stypendiach i dofinansowaniach na różnych blogach lub forach Twojej miejscowości lub Twojego uniwersytetu

Krok 3  Udaj się do wydziału ds. międzynarodowych Twojej uczelni lub szkoły i uzyskaj informacje o możliwych stypendiach

Krok 4  Udaj się do Izby handlowej i poproś o informacje na temat stypendium i dofinansowania do celów edukacyjnych

Krok 5  Poproś lokalne kluby, polityków i członków rodziny o subsydium

Informacja o dwóch największych dofinansowaniach naszych programów:


Stypendium na odbycie stażu dla obywateli UEJeśli jesteś obywatelem UE i studiowałeś na uczelni wyższej, możesz wniosekować o Stypendium Leonardo na swoim uniwersytecie. W zależnośći od kierunku wyjazdu możesz uzsykać pomoc w wysokości do 600 euro miesięcznie. Możesz ubiegać się o stypendium tylko jeden raz i zostanie wypłacany w ciągu 6 miesięcy.

Stypendium jest przeznaczony dla każdego rodzaju stażu, jeśli jest powiązany z otrzymanym wykształceniem. Aby dostać Stypendium Leonardo, musisz złożyć wniosek za pośrednictwem swojej uczelni. Skontaktuj się z uniwersytetem, aby uzyskać szczegółowe informacje. Ten stypendium jest zdecydowanie wart wysiłku, gdyż możesz dostać łącznie 3,600 euro.

Ze Stypendium Leonardo masz możliwość sfinansowania swego stażu. W przypadku naszej firmy, oznacza to, że możesz ufundować wszystkie oferowane przez nas usługi:

  • Kursy językowe w trakcie wycieczki
  • Program społeczny zawierający różne atrakcje i wydarzenia studenckie
  • Wysokiej jakości miejsca stażowe na okres od 2 do 24 tygodni w firmach oferujących świetne możliwości zawodowe
  • Rozmowa, konsultacje oraz usługi pośrednictwa dostosowane do Twoich celów zawodowych
  • Staże w większości zawodach i branżach
  • Certyfikat potwierdzający kompetencje, a także referencje po ukończeniu stażu
  • Zapewniamy również zakwaterowanie w mieszkaniach, hostelach, BnB albo zamieszkanie wraz z innymi studentami


Stypendium językowy dla obywateli UE

Stypendium przeznaczony dla studentów Erasmusa zamierzających wyjechać na kursy językowe przed rozpoczęciem semestru szkolnego:

Możesz dostać dofinansowanie w rozmiarze do 80% wszystkich poniesionych kosztów w trakcie pobytu naukowego za granicą od krajowego organu ds. wsparcia studentów

Dostaniesz subsydium studencki, jeśli wybrany kurs językowy poprzedza Twój zagraniczny pobyt naukowy. Kwota dotacji wynosi 80% kosztów kursu językowego, i jej maksymalny rozmiar to € 363.36, które zostaną wypłacone tuż po ukończeniu wyjazdu